“Küüneteraapia käsiraamat” on Eestis esimene sellise sisuga raamat, milles on välja toodud erinevad küüne ja küüneplaadi haigused koos täpsete illustreeritud kirjelduste ja teraapia soovitusega.

Kes on Dagmar Mošarov?
Jalaspetsialist, Eesti Kosmeetikute Liit MTÜ liige

Olen inimese olemuse juures alati oluliseks pidanud tema jalgu ja nende eest hoolitsemist. Eelmisel aastal pidasin hõbepulma viiliga! Selle aja jooksul olen ennast pidevalt koolitanud, et olla kursis muutuva jalahoolduse erialaga. Varasemalt õpetanud Iluravi Erakoolis. Hetkel pühendun omandatud erialale ja võimalusel püüan uute muutuste tuules kaasa rääkida ilumaailma üldistel teemadel. Suhtun oma töösse kirega ja naudin seda iga päev, et pakkuda rõõmu oma klientidele.  

Miks ma andsin välja raamatu “Küüneteraapia käsiraamat”?

Olles oma eriala ühe märkimisväärse saavutuse lõpusirge alguses soovin jagada oma mõtteid kõigi nendega, kes on siia lehele jõudnud ja nendega, kes alles jõuavad. Selleks, et muutuvas maailmas ajaga kaasas käia on selleks üks parimaid viise hoida kätt pulsil ning end pidevalt täiendada. Nii on see igal erialal!

Osaledes erinevatel koolitustel nii kodu kui naaberriikides avastasin, et koolitajad toetuvad väga paljus meie eriala Saksamaa spetsialistidele. Erinevate autorite raamatud on professionaalsetel koolitusel kaasas või oma raamaturiiulil. Seda nii originaal ehk saksa keeles või tõlgituna peamiselt inglise või vene keelde. Selleks, et mõista tõlget peab aru saama ka erialasest terminoloogiast ning see ei ole alati lihtne.

Sellest lähtuvalt tekkis mul suur soov lugeda erialast kirjandust koos asjakohase terminoloogiaga oma emakeeles.

Üks autor on jäänud eriti silma ja kelle raamatutest erialastel koolitustel juhindutakse – Anke Niederau “Das große Buch der Nagelerkrankungen “Ursache, Podologische Diagnostik, Therapie, Prophylaxe,

Sellest raamatust saigi esimene eestikeelne professionaalne eriala õpik “Küüneteraapia käsiraamat” Põhjus, Diagnostika, Teraapia, Profülaktika. 

Raamatu sisu hõlmab endas professionaalseks jalahoolduseks vajaminevat informatsiooni, sealhulgas diabeetiline jalg, küünehaigused, klambritehnika, proteesimine, tamponeerimine jne kokku 256 lk. professionaalset materjali.

Kes võiksid selle raamatu vastu huvi tunda?

Eelkõige kõik pediküüri teenust pakkuvad professionaalid. Kõik pediküürijad või kosmeetikud ei pruugi pakkuda raviteenust, aga oluline on teada millised on võimalused oma kliente aidata, laiendada oma silmaringi, omandada väga olulisi üldisi teadmisi ning osata neid rakendada oma töös. Raamat on soovituslik iluvaldkondade õpilastele ja õpetajatele.

Lisainfo: https://www.facebook.com/kyyneteraapiaraamat/